مسافر
فراموش نكنید مسافر هستیم پس كاری كنیم كه به استقبالمان بیایند....
قالب وبلاگ

شکر نعمت نعمت افزون کند                کفر نعمت نعمت از کف بیرون کند.

چگونه شکر کنیم ؟ شکر زبانی و شکر عملی. هر دو مهم ولی عملی مهمتر. باید مرد عمل باشیم.

چگونه شکر عملی ؟ خداوند چه نعمت هایی به ما داده ؟ ( غیر قابل شمارش ) . مثلا چشم  . برای اینکه شکر

عملی چشم را بجا اوریم  باید از ان به بهترین شکل استفاده کرد نه اینکه به نامحرم  یا  نگاه زیاد به تلوزیون کرد و.... پس

شکر نعمت استفاده درست و بجا از ان است .


[ چهارشنبه 18 مرداد 1391 ] [ 05:10 ب.ظ ] [ ] [ نظرات ]
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به مطالب مطرح شده درخصوص برخی برخوردهای قضایی با تشكل ها، سایت ها و وبلاگ های دانشجویی افزودند: البته قوه قضاییه در این خصوص، استدلالهایی دارد كه اگر مطرح شود احتمالاً برخی ابهامات برطرف خواهند شد اما عقیده من هم این است كه نبایدر قبال اظهار نظر تند یك جوان دانشجو، برخورد تند شود.
 حسن‌روزی طلب به چهار ماه حبس قطعی محکوم شد.حسن روزی طلب یکی دیگر از منتقدین به روند برخورد با فعالان رسانه‌ای ـ دانشجویی جبهه فرهنگی انقلاب، به جرم انتشار متنی انتقادآمیز در وبلاگ شخصی‌اش چهارماه حبس تعزیری قطعی محکوم شد.
گفتنی است روزی طلب در کارنامه رسانه‌ای خود سردبیری سایت خبری رجانیوز، عضویت در شورای سردبیری روزنامه ایران و دبیر سیاسی این روزنامه در سال‌های 87 تا 88 و همچنین سردبیری سلسله ویژه‌نامه‌های «رمز عبور» که در ایام فتنه با استقبال زیادی از سوی نیروهای انقلاب روبرو شد را به همراه دارد. وی اخیرا نیز موفق به تالیف کتابهای «تکیه گاه» با موضوع بررسی نقش و عملکرد اکبر هاشمی رفسنجانی در ایام فتنه و «تاریخ شفاهی جنبش دانشجویی مسلمان» شده بود که با استقبال قابل توجهی روبرو شده است.


[ سه شنبه 17 مرداد 1391 ] [ 10:00 ق.ظ ] [ ] [ نظرتون چیه؟ ]
شب قدر. شبی است كه قرآن در آن نازل شده است. در این شب اتفاق بزرگی خواهد افتاد . هر حادثه‏ اى كه باید در طول آن سال واقع گردد، تقدیر مى‏شود؛ خیر و شر، طاعت و معصیت و فرزندى كه قرار است متولد شود یا اجلى كه قرار است فرارسد یا رزقى كه قراراست برسد به دست ما. تصادف میكنیم .شهید میشیم . فلان كار را انجام می دهیم و هر اتفاق در یك سال برای ما مقدر میشه.این حوادث به اما زمان داده میشه و آن حضرت مامور به كارهایی میشه. پس باید بسیار قدر . شب قدر را بدانیم.
[ سه شنبه 17 مرداد 1391 ] [ 09:46 ق.ظ ] [ ] [ نظرتون چیه ؟ ]
آقای ابوالفضل کاوه نخبه نونهال قرآنی بیت الاحزان- شعبه نی ریز . از خودم میپرسم : آیا بلدی قشنگ قران بخونی؟ چند سالته؟ روزی چقدر میخونی؟ انس داری با قران ؟
[ چهارشنبه 11 مرداد 1391 ] [ 12:07 ب.ظ ] [ ] [ نظرات ]
* رمضان یك فرصت استثنایی برای بهتر شدن است. سوالی از شما خواننده گرامی دارم:
ده روز گذشته از رمضون . فردی در این مدت بهتر نشده و برنامه ای برای بهتر شدن هم ندارد . چه كند ؟  
با پاسخ های خودتان آن فرد را یاری كنید. شاید آن فرد خودتان باشید.                                                                                                                                                                  

[ سه شنبه 10 مرداد 1391 ] [ 05:41 ب.ظ ] [ ] [ نظر لطفا ]

بسم الله الرّحمن الرّحیم . مَن طَلَبَنی وَجَدَنی وَ مَن وَجَدَنی عَرَفَنی وَ مَن عَرَفَنی عَشَقَنی وَ مَن عَشَقَنی عَشَقتُهُ وَ مَن عَشَقتُهُ قَتَلتُهُ وَ مَن قَتَلتُهُ فَعَلی دِیتُه وَ مَن عَلی دِیتُه وَ اَنَا دِیتُه؛

هرکس من را طلب می‌کند می‌یابد مرا، و کسی که مرا یافت، می‌شناسد مرا، و کسی که من را دوست داشت، عاشق من می‌شود و کسی که عاشق من می‌شود، من عاشق او می‌شوم و کسی که من عاشق او بشوم، او را می‌کشم و کسی که من او را بکشم، خون‌بهایش بر من واجب است، پس خون‌بهای او من هستم.

هدف من از رفتن به جبهه این است که:

اولاً به ندای «هل من ناصر ینصرنی» لبیک گفته باشم و امام عزیز و اسلام را یاری کنم و آن وظیفه‌ای را که امام عزیزمان بارها در پیام‌ها تکرار کرده، که هرکس که قدرت دارد واجب است که به جبهه برود، و من می‌روم که تا به پیام امام لبیک گفته باشم. آرزوی من پیروزی اسلام و ترویج آن در تمام جهان است و امیدوارم که روزی به یاری رزمندگان، تمام ملت‌های زیر سلطه آزاد شوند و صدام بداند که اگر هزاران هزار کشور به او کمک کنند او نمی‌تواند در مقابل نیروی اسلام مقاومت کند. من به جبهه می‌روم و امید آن دارم که پدر و مادرم ناراحت نباشند، حتی اگر شهید شدم، چون من هدف خود را و راه خود را تعیین کرده‌ام و امیدوارم که پیروز هم بشوم.

پدر و مادر مهربان من! از زحمات چندین ساله شما متشکرم.

من عاشق خدا و امام زمان گشته‌ام و این عشق هرگز با هیچ مانعی از قلب من بیرون نمی‌رود، تا اینکه به معشوق خود یعنی «الله» برسم؛ و به حق که ما می‌رویم که این حسین زمان و خمینی بت‌شکن را یاری کنیم و به حق که خداوند به کسانی که در راه او پیکار می‌کنند، پاداش عظیم می‌بخشد. من برای خدا از مادیات گذشتم و به معنویات فکر کردم، از مال و اموال و پدر و مادر و برادر و خواهر چشم پوشیدم، فقط برای هدفم یعنی الله.


[ پنجشنبه 5 مرداد 1391 ] [ 12:32 ق.ظ ] [ ] [ نظر لطفا ]
در اقوام پسر 12 ساله ای در نظر بگیرید. 12 سالش بود كه رفت جبهه.اسمش شهید رضا پناهی بود.  وصیتنامه اش را قبل از اعزام مخفیانه در نواری ضبط کرد و در گوشه ای پنهان؛ که بعد از شهادتش بدست خانواده اش رسید. وقتی خواندمش به سن وسالش نمیخورد این طوری بنویسه. من ( 20 ساله) كجا و اون پسر 12 ساله كجا. آیا نباید كمی فكر كنیم؟ آیا نباید قدمی برای قرب الی الله برداریم؟ چرا ما ( من ) نباید عاشق خدا و امام زمان باشیم؟ هستیم عاشق ولی ... فقط برای رضای خدا ( شده تا بحال )
[ چهارشنبه 4 مرداد 1391 ] [ 03:10 ب.ظ ] [ ] [ نظر لطفا ]
اول به خودم بعد به شما . در ماه رمضان قرات روزانه قران فراموش نشه ضرر میكنیدا . 5 روز گذشت چشم به هم بذاری تمومه . تا دیر نشده یه شب بشین بررسی كن تو این مدت چه كردی؟ كافی بوده؟ چه كار كنیم بهتر بشه؟  از دستش ندیا.

امام رضا (علیه السلام) فرمود:

من قرا فى شهر رمضان ایة من كتاب الله كان كمن ختم القران فى غیره من الشهور؛

هر كس ماه رمضان یك آیه از كتاب خدا را قرائت كند مثل اینست كه درماههاى دیگر تمام قرآن را بخواند.

(بحار الانوار ج 93، ص 346)[ چهارشنبه 4 مرداد 1391 ] [ 02:19 ب.ظ ] [ ] [ نظر لطفا ]
اعمال زیادی داشت كلی نماز و ... مسجد كوفه میگم ساعت 10 رسیدیم از اتوبوس كه پیاده شدیم من و رفیقم ( اقای ح- ك ) سریع رفتیم دست به آب و تموم كه شد دیدیم كه پولیه  مجبورا دادیم رفتیم جلو تر دیدیم دست به آب مجانی ( عجله كاره شیطونه  حتی در ...) كاشی های مسجد خارجكی بود افتاب 100 درجه ( اغراق ) عمود می خورد بهش ولی مثل یخ. یخ بید . وسط حیاطو كشتی حضرت نوح ( نمادین) پر آب خنك بید كه مردم وضو یی شستن صورتی ولی منو دو تا از رفقا با دیدن كشتی از شدت گرما  همیگر رو آب دادیم چه جور هم .
[ چهارشنبه 4 مرداد 1391 ] [ 12:51 ب.ظ ] [ ] [ نظر لطفا ]
جوانان زمان شناس شیرازی که با کار خود جبران کم کاری و محافظه کاری های نهادهای مسئولی مانند صداوسیما را می کشند، با نامگذاری خود به "ستاد مردمی حمایت از مسلمانان میانمار" کار خود را با راه اندازی وبلاگ "ستاد حمایت از مسلمانان مظلوم میانمار به آدرس اینترنتی "www.miyanmar.blogfa.com" شروع کردند. یه سری بزنید جالبه. التماس دعا
[ سه شنبه 3 مرداد 1391 ] [ 11:48 ق.ظ ] [ ] [ نظر بدهید ]
تاریخ اعزام 19 اردیبهشت سال 91 ( تولید ملی. حمایت از کار. سرمایه ایرانی ) .اذان صبح نوزدهم شلمچه ( قدمگاه ...) بودیم نمازو  رو خوندیم  صبحانه رو با برو بچ رفتیم بیرون حیسنیه  تو خاکا. اتوبوس اومدو رسیدیم لب مرز و  وارد عراق شدیم . به محض ورود به نجف ( عصر بود) یه امنیه  همرامون شد تا کربلا .رسیدیم هتل من جدا از بقیه سریع اماده شدم. تنهایی رفتم . رسیدم حرم اذون میگفت. اذن دخول نخونده  سریع رفتم صف نماز( ستون دین ) نماز که تموم شد سرم رو بالا کردم و اون گنبد طلا.ایون طلا رو دیدم و ... السلام وعلیک یا امیر المومنین 
[ دوشنبه 2 مرداد 1391 ] [ 12:10 ب.ظ ] [ ] [ نظر بده ]
همین امروز شما ملاحظه كنید؛ در یك كشورى در شرق آسیا - در میانمار - هزاران انسان مسلمان دارند كشته میشوند، دارند فدا میشوند، بر اثر تعصب، بر اثر جهالت - اگر نگوئیم دستهاى سیاسى در خود همین مسئله وجود دارد؛ فرض كنیم همان طور كه ادعا میشود، بر اثر تعصبهاى دینى و مذهبى است - مدعیان دروغین حقوق بشر لب تر نمیكنند. همانهائى كه براى حیوانات دل میسوزانند، همانهائى كه اگر در جوامعى كه مستقل از آنها هستند، وابسته‌ى به آنها نیستند، كوچكترین بهانه‌اى پیدا كنند، صد برابر آن را بزرگ میكنند، اینجا در مقابل كشتار یك عده انسان بى‌گناه، بى‌دفاع، زن، مرد، كودك، سكوت میكنند؛ توجیه هم میكنند! این، حقوق بشر اینهاست؛ حقوق بشرِ منقطع از اخلاق، منقطع از معنویت، منقطع از خدا. میگویند اینها میانمارى نیستند؛ خب، گیرم نباشند - البته دروغ میگویند، سیصد چهارصد سال است كه اینها در آنجا زندگى میكنند؛ آنطور كه به ما گزارش میشود - باید كشته شوند؟!   بیانات رهبر معظم انقلاب شنبه این هفته
[ دوشنبه 2 مرداد 1391 ] [ 11:19 ق.ظ ] [ ] [ نظر بدید ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

نویسندگان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو